Showing staff members with last name starting with the letter C
Carly Cairo
Math Teacher
Gail Callahan
Student Bullying & Harassment Investigator
District Office
Carly Callender
Special Education Associate
Laura Calvert
Family & Consumer Science Teacher
Colton Calvert
Social Studies Teacher
Jennifer Campbell
Nutrition Supervisor
Trailridge School
Donald Campbell
Physical Education Teacher
Allison Canning
Special Education Associate
Nicole Cannon
Teacher
Sydney Carano
3rd Grade Teacher
Sarah Carder
Special Education Associate
Trailridge School
Jenna Carey
Kindergarten Teacher
Scott Carlson
School-to-Work Teacher
Joshua Carlson
Michael Carnes
Fifth Grade Teacher
Jennifer Carroll
Nurse
Trailridge School
Emma Carroll
Teacher
Emily Carstens
Math Teacher
Sheryl Carter
Fourth Grade Teacher
Cerra Carter
Secretary
Hilary Carver
Librarian
Kimberly Casey
Special Education Teacher
Trisha Casler
Assistant Principal at Eason
Courtney Cave
Child Care Assistant Supervisor
Zemina Cejvanovic
Nutrition Lunch Clerk
Amber Chalupa
Second Grade Teacher
Alicia Chamberlain
Administrative Assistant, Nutrition
Cynthia Champlin
Special Education Associate
Amy Channels
Literacy Teacher
Daniel Chapman
English as a Second Language Teacher
Paris Ches
Business/Computers Teacher
Melissa Chia
English Teacher
Becky Chicoine
Bookkeeper
District Office, Northwest High School
Archana Chincholikar
Associate
Haley Chizek
Kayla Choate
Executive Director of Communications
District Office
Kaitlin Chrismore
Karah Christensen
Preschool Associate
Brian Christensen
English Teacher
Lesley Christensen
Mental Health Coordinator
District Office
Jamie Christensen
Special Education Teacher
Chris Christensen
Kevin Christian
Sara Christoffel
Special Education Associate
Patrick Chubb
Gateway to Engineering Teacher
Jennifer Church
Special Education Associate
Renae Cinnamon
Special Education Associate
Kami Clark
Third Grade Teacher
Gary Clark
Social Studies Teacher
Brittany Clark
Special Education Associate
Lisa Clay
Preschool Associate
Jacob Cleveland
Social Studies Teacher
Hayley Coder
Head Dance Team Coach
Ranelle Coffey
Operations Specialist
District Office
Christopher Coffey
Director of Business Services
District Office
Kayla Cohrs
Special Education Teacher
Beth Collins
Activities Secretary
Nichole Colsch
Speech/ELA Teacher
David Combs
Business/Computers and Financial Literacy Teacher
Cassidy Conlan
Second Grade Teacher
Haley Conn
Special Education Associate
Jeffrey Conner
Special Education Teacher
David Connon
Associate
Kara Cooley
Preschool Teacher
Rebekah Cooper
Special Education Teacher
Jennifer Coppola
Kindergarten Teacher
Ray Cornelison
Night Custodian
Melissa Coulter
English as a Second Language Teacher
Angela Countryman
Executive Assistant & Board Secretary
District Office
Kaitlin Courtney
Special Education Teacher
Karla Courtney
Third Grade Teacher
Daniel Cownie
Night Custodian
Kristen Craig
Instructional Coach
Emily Craig
Learning Lab Teacher
Mallory Craig
Music Teacher
Abbie Craig
Teacher
Lauren Crawford
Fifth Grade Teacher
Charles Crenshaw
Lunch/Recess Associate
Steve Crew
Lunch/Recess Associate
Maria Cruz
Special Education Teacher
Whitney Cummins
Child Care Assistant Site Supervisor
Brittney Cunningham
Counselor
Erik Cunningham
Special Education Teacher
Megan Curry
Counselor (H-N)
Laura Curtis
Instructional Coach
Samantha Curtis
Science Teacher
Katie Curtis
Special Education Teacher
Terri Cutler
Special Education Associate
Sarah Cutsforth
Extended Learning Program Teacher
Brian Cyr
APEX Engineering