Showing staff members with last name starting with the letter E
Melissa Eadon
Second Grade Teacher
2nd Grade
Jaycie Eaton
Special Education Teacher
Special Education Teacher
Matthew Eaton
Special Education Associate
Rose Eaves
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Chrystal Eblen
Facility Supervisor
Community Education Department
Carrie Eby
Physical Education Teacher
Northwest Softball, Physical Education/Health, Softball
Stephanie Economos
Technology Teacher
Business/Computers
Jennifer Eddy
Math Teacher
6th Grade Silver
Sara Eddy
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Jordan Edgerly
Math Teacher
Football, Mathematics
Samantha Edster-Mitchell
Teacher
Science
Rebecca Edwards
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Denise Effrein
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Sarah Ehlers
English Teacher
English
Emily Ehlers
Nutrition Supervisor
Nutrition Services Department
Kelly Ehlinger
Lunch/Recess Associate
Associates
William Ehrlichman
Math Teacher
Mathematics, Northwest Football
Rebecca Eighmy
Second Grade Teacher
2nd Grade
Tandem Eischeid
Fourth Grade Teacher
4th Grade
Dena Eischen
Health Teacher
Physical Education/Health, Waukee Girls Tennis
Lisa Eischen
Student Services Secretary
Office Team
Madelyn Ekdom
Teacher
Mathematics, Science
Michael Ekiss
CAMPUS/STUDY HALL MONITOR
Elaheh Elahi
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Kizzie Elbert
Special Education Teacher
Special Education Teacher
Jessica Elliott
Librarian
Librarian
Joshua Ellis
IT Field Technician
Technology Department
Cynthia Ellis
Preschool Teacher
Preschool, Special Education Teacher
Kelsey Elmer
Reading Lab Teacher
Student Services
Sandy Elson
Childcare Instructor
Wee Care Childcare Staff
Jennifer Elston
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Sara Emerick
Librarian
Librarian, Teacher Leadership
Julia Emley
Spanish Teacher
World Language
Angela Emrich
Special Education Teacher
Special Education Teacher
Nathan Endres
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Sarah Enfield
Chief Financial Officer
Administration, Business Services Department, Senior Leadership Team
Karlee England
Second Grade Teacher
2nd Grade
Anna Engler
Administrative Assistant, Student Services
Student Services
Sushma Eppili
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Hannah Erpelding
Special Education Teacher
Special Education Teacher
Nicholaus Eshelman
Food Service
Nutrition Services Department
Luis Esparza Martinez
Night Custodial Supervisor
Custodial, Operations Department
Jolene Essy
Special Education Associate
Melissa Estaver
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Amy Etienne
First Grade Teacher
1st Grade, Teacher Leadership
Casey Evans
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Janell Even
Kindergarten Teacher
Kindergarten
Randall Everding
Music Teacher
Music