Showing staff members with last name starting with the letter L
Marcel Lacey
Special Education Associate
Mark Lachacz
Math Teacher
Neeta Lad
Special Education Associate
Maria Ladwig
Special Education Associate
Emily Lagomarcino
2nd Grade Teacher
Joscelyn Lamalie
Kindergarten Teacher
Carla Lane
Secretary
Hailey Lane
Special Education Associate
Ryan Langel
Science Teacher
Melanie Lansink
Social Studies Teacher
Christopher Lansink
Math Teacher
Theresa Lara
Special Education Associate
Kristin Larsen
Special Education Associate
Carley Larsen
Classroom Teacher
Janelle Larson
Business/Computers Teacher
Kyle Larson
Assistant Wrestling Coach
Charmaine Larwick
Reading Teacher
Jennifer Latcham
Special Education Teacher
Brittney Latcham
Special Education Teacher
Dave Lathrop
Assistant Boys Track and Field Coach
Alyssa Latta
Special Education Teacher
Melissa Laughery
First Grade Teacher
Theresa Lauritsen
FCS Teacher
Dr. Lindsay Law
Director of Student Equity
District Office
John Jason Lawry
Teacher
Cherie Lawson
Special Education Associate
Rebecca Leanhart
Day Custodial Supervisor
District Office
Krissa LeBlanc
Special Education Teacher
Jennifer Ledbury
Child Care Supervisor - Wee Care
Frank Lee
Principal at Timberline School
Shawn Lehan
Assoicate
Sallie Leibhart
Special Education Associate
Jennifer Leidal
Family & Consumer Science Teacher
Kelly Lemos
Student Services Advisor
Megan Lenstra
English & Speech Teacher
Lisa Lentell
Special Education Teacher
Jami Lenz
Science Teacher
Katie Leopard
Nutrition General Worker
Ashley LePera
Second Grade Teacher
Luke LeValley
Social Studies Teacher
Mallary Levsen
Marife Lewis
Special Education Associate
Casey Lewsader
Physical Education Teacher
Caixia Li
Lunch/Recess Associate
Luke Lichty
Math Teacher
Haley Lieber
Science Teacher
Christina Lienemann
Special Education Teacher
Michaela Lightfoot
Counselor
Hope Lindquist
Lunch/Recess Associate
Keri Lindstrom
Counselor
Tyler Linge
Art & Speech/Drama Teacher
Lauren Linge
Teacher
Skylar Linnett
Fourth Grade Teacher
Katrina Lint
English as a Second Language Teacher
Cherie Lisle
Special Education Associate
Katherine Liston
Instructional Coach
Nicole Littlebrant
Flex Custodian
Floater
Nicole Littlebrant
Special Ed Assoicate
Trailridge School
Krisa Litvin
Special Education Teacher
Roxy Livermore
Executive Director of Human Resources
District Office
Amy Llewellyn
Special Education Teacher
Michael Lochmoeller
Special Education Associate
Allyn Locker
Director of Elementary Teaching & Learning
District Office
Melanie Loecke
Special Ed Associate
Emily Loeffelholz
Third Grade Teacher
Matthew Loeffelholz
Science Teacher
Amy Lofthouse
Special Education Associate
Shelby Logan
Special Education Associate
Andria Loll
Librarian
Cindy Long
Special Education Associate
Abigail Long
Teacher
Toni Lorber
Childcare Instructor
Ryan Loucks
Special Education Teacher
Alamaya Lovan
Special Education Associate
Ellen Loyd
Science Teacher
Suzanne Lubbers
Associate
Hannah Ludwig
Art Teacher
Abigail Lukins
Preschool Teacher
Taylor Luther
Special Education Teacher
Emily Luymes
Counselor
Joseph Lynch
IT Field Technician
April Lyon
Special Education Associate