Showing staff members with last name starting with the letter T
Fadila Tabakovic
Night Custodian
Custodial
Jessica Taets
Third Grade Teacher
3rd Grade
Danielle Taha
German/Modern Language Teacher
World Language
Katherine Taylor
ESL Teacher
Student Services
Christi Taylor
Librarian
Librarian
Patricia Taylor
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Sarah Taylor
Attendance Secretary
Office Team
Gina Taylor
Study Hall Associate
Associates
Kimberly Taylor
Nutrition Lunch Clerk
Nutrition Services Department
Katherine Teff
Language Arts Teacher
7th Grade Silver, English
Jessica Terpstra
Reading Teacher
Student Services
Monica Tessitore
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Stacy Tharp
Nutrition Lunch Clerk
Nutrition Services Department
Karthika Theegala
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Brooke Theis
2nd Grade Teacher
2nd Grade
Shalene Thielen
Nutrition Lunch Clerk
Nutrition Services Department
Lindsay Thilges
Third Grade Teacher
3rd Grade
Grace Thomas
Fifth Grade Teacher
5th Grade
Christopher Thomas
Art Teacher
Art
Payton Thomas
Fifth Grade Teacher
5th Grade
- w
- Website
Janelle Thomas Locker
Music Teacher
Music
Kelly Thompson
Teacher
English
Jenny Thompson
Special Education Teacher
Special Education Teacher
Bryant Thompson
8/9 Drama Technical Director
Theatre
Brooks Thompson
Special Education Associate
Special Education Associate
Patrice Thompson
Special Education Associate
Special Education Associate
Molly Thorsen
Speech/Theatre Teacher
Speech, Theatre
Kim Thorson
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Mary Thorson
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Murfeta Tica
Night Custodian
Custodial
Hailey Ticer
Fourth Grade Teacher
4th Grade
Dr. Kim Tierney
Principal at Radiant Elementary
Administration, Principals
Calista Tietz
Second Grade Teacher
2nd Grade
Kylie Tiffany
Special Education Associate
Associates, Beyond the Bell Childcare, Special Education Associate
Stacie Tigges
Fourth Grade Teacher
4th Grade, Teacher Leadership
Tristana Tigges
Kindergarten Teacher
Kindergarten
Tanner Tillotson
Teacher
Speech
Kaitlyn Timbo
Nurse
Nurse, Office Team
Peggy Tippin
Central Print Secretary
Central Print, Office Team
Wesley Tipton
Grounds Coordinator
Operations Department
Breanna Tisl
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Pheobe Tong
Special Education Associate
Associates
Silvia Torres
Special Education Associate
Special Education Associate
Mirna Torres Rivera
Night Custodian
Custodial
Kevin Tow
Assistant Principal at Prairieview School
Administration, Office Team, Principals
Megan Trader
First Grade Teacher
1st Grade
Megan Traetow
Second Grade Teacher
2nd Grade, Teacher Leadership
Lori Trammell
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Angela Tribolet
Preschool Associate
Associates, Special Education Associate
Kathryn Tritle
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Amanda Trusty
Teacher
Kindergarten
Lorrie Tryon
English as a Second Language Teacher
Student Services, Teacher Leadership
Nick Tschudin
IT Field Technician
Technology Department
Patrek Tufts
Special Education Teacher
Special Education Teacher
Samuel Turner
Computer Field Technician
Technology Department
Alexis Turner
Counselor
Counselors, Student Services
Haley Turnis
Communications Specialist
Communications Department
Megan Tuttle
Extended Learning Program Teacher
Extended Learning Program (ELP), Student Services
Cherie Tuttle
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Alimaa Tuvdendorj
Special Education Associate
Associates, Special Education Associate
Rebecca Twedt
Special Education Associate
Shelley Twigg
Print Shop Operator
Northwest Boys Swimming, Northwest Girls Swimming, Swimming, Waukee Boys Swimming, Waukee Girls Swimming